elrond
Verekund I kategorii
elrond
Verekund I kategorii

6:21 AM - lip 20, 2018 #981

"szybka ścieżka" emigracji do Polski dla Ukraińców.
https://www.tvp.info/38091733/rzad-fron ... ce-po-roku

Nu ja sze pitam: jak rząd który okazuje niemoc w tak wielu ważnych sprawach nagle tu okazuje się szybki i skuteczny? O co chodzi z temi Ukraińcami?
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

7:02 AM - lip 20, 2018 #982

elrond pisze: "szybka ścieżka" emigracji do Polski dla Ukraińców.

Nu ja sze pitam: jak rząd który okazuje niemoc w tak wielu ważnych sprawach nagle tu okazuje się szybki i skuteczny? O co chodzi z temi Ukraińcami?
Chodzi o to, żeby przyjechali, zadomowili się i zostali Polakami. Czyli mniej więcej o to samo chodzi, o co chodziło naszym przodkom. 
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

7:27 AM - lip 20, 2018 #983

consumer pisze:
elrond pisze: "szybka ścieżka" emigracji do Polski dla Ukraińców.

Chodzi o to, żeby przyjechali, zadomowili się i zostali Polakami. Czyli mniej więcej o to samo chodzi, o co chodziło naszym przodkom. 
Z tą drobną acz zasadniczą różnicą, że to jednak my przyjeżdżaliśmy i udomawialiśmy ich na miejscu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

krzepiąca wiedza że jesteśmy - sami
Like
Share

Randolf
Dux

7:34 AM - lip 20, 2018 #984

Ukraińcy to nie Żydzi sefardyjscy. Jeżeli zostaną zachowane proporcje, imigranci sie wchłoną i może się udać. Jeżeli nikt nie będzie panował nad liczbami, grozi nam kolonizacja na kształt dzielnic narodowych w Detroit, z tym ze tu nie USA i wszyscy mieszkańcy nie maja podwójnej tożsamości - narodowej i usanskiej.
Like
Share

xpost1
ἄρχων
xpost1
ἄρχων

8:33 AM - lip 20, 2018 #985

Gdy przyjdzie wieszczone przez wielu osunięcie koniungtury, to władza bedzie musiala czesc przepisow cofnąc.
Na razie oni są mega potrzebni do pracy, a trzeba ich zachęcac bo dzis juz angela ich zaprasza.
Napisano przez przełomową przeglądarkę www.brave.com
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

9:05 AM - lip 20, 2018 #986

Baltazar pisze:

Z tą drobną acz zasadniczą różnicą, że to jednak my przyjeżdżaliśmy i udomawialiśmy ich na miejscu.

Sapiehów, Radziwiłłów, Wiśniowieckich, Ogińskich etc. również? Nie sądzę. Żyliśmy w pogłębiającej się z czasem więzi politycznej, prawnej i społecznej. To był proces trwający prawie dwa wieki w trakcie którego powoli zacierane były odrębności. Pszeeesz np. dualizm prawny Korony i Litwy też się nie wziął z powietrza, ne? 
Like
Share

elrond
Verekund I kategorii
elrond
Verekund I kategorii

9:16 AM - lip 20, 2018 #987

czyli, że zwykle opieszały i bezsilny rząd tylko na tym polu stanął na wysokości zadania?
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

9:34 AM - lip 20, 2018 #988

elrond pisze: czyli, że zwykle opieszały i bezsilny rząd tylko na tym polu stanął na wysokości zadania?
Być może. Pszeeesz nikt nie zaprzeczy, że Ukraińcy w Polsce integrują się świetnie i bardzo szybko. Więc jeżeli mamy problemy populacyjne, otwarcie się na narody najbliższe nam, jest chyba dobrym rozwiązaniem. 
Like
Share

Randolf
Dux

9:39 AM - lip 20, 2018 #989

W takich momentach (było kilka) mam wrażenie, ze owa opieszałość vel zaniechanie nie jest wadą tylko czymś zamierzonym. Waadza chce uchodzić za inną niż jest podskórnie, rząd Szydło był bardziej autentyczny i dlatego m.in. poleciał. Autentyczność Zmiany oznacza bowiem większy rozjazd w ukrytej części sfery władzy.

Rozjazd na co dzień najlepiej widać po wielkoliterowej retoryce patriotycznej bankstera i dzialaniach jego subalternego - niejakiego Czapkowicza - który nie otrzymuje należnej reprymendy, wręcz odwrotnie.
Like
Share

elrond
Verekund I kategorii
elrond
Verekund I kategorii

4:21 PM - lip 20, 2018 #990

consumer pisze:
elrond pisze: czyli, że zwykle opieszały i bezsilny rząd tylko na tym polu stanął na wysokości zadania?
Być może. Pszeeesz nikt nie zaprzeczy, że Ukraińcy w Polsce integrują się świetnie i bardzo szybko. Więc jeżeli mamy problemy populacyjne, otwarcie się na narody najbliższe nam, jest chyba dobrym rozwiązaniem. 
to czemu nie Białorusy? 
Like
Share

kazio
Főherceg
kazio
Főherceg

5:31 PM - lip 20, 2018 #991

Białorusów jest mało i ich państwo działa, głupio, ale działa.
Like
Share

elrond
Verekund I kategorii
elrond
Verekund I kategorii

7:41 PM - lip 20, 2018 #992

kazio pisze: Białorusów jest mało i ich państwo działa, głupio, ale działa.
Ale nie mają czarnego podniebienia...
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

8:07 PM - lip 20, 2018 #993

elrond pisze:
kazio pisze: Białorusów jest mało i ich państwo działa, głupio, ale działa.
Ale nie mają czarnego podniebienia...
Kulega zacznie kwerendę czarnego podniebienia od polskojęzycznych mieszkańców Polski, to mu skali czarności zabraknie. Marka Rosiaka nie zabił Ukrainiec.
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

10:18 PM - lip 20, 2018 #994

consumer pisze:
9:05 AM - lip 20, 2018
Baltazar pisze:

Sapiehów, Radziwiłłów, Wiśniowieckich, Ogińskich etc. również? Nie sądzę. Żyliśmy w pogłębiającej się z czasem więzi politycznej, prawnej i społecznej. To był proces trwający prawie dwa wieki w trakcie którego powoli zacierane były odrębności. Pszeeesz np. dualizm prawny Korony i Litwy też się nie wziął z powietrza, ne? 
Nie naciągnie mnię kulega na wyzywanie różnych Ogińskich od elit kompradorskich na polskim pasku chodzących, o nie. Niemniej obserwując na co dzień przyjeźdźców zarobkowych z Ukrainy mam pewne wątpliwości odnośnie łatwości ich asymilowania (ale może się mydlę - Daj Borze Tucholski).
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

11:18 PM - lip 20, 2018 #995

Dostanę za to bana, ale się nie boję: i Sapiehowie nie od razu się zasymilowali, ne? :o) Ale potem dali radę. :o) Natomiast ta żydokomunistycznoliberalna chołota do dziś dnia nie daje rady się spolonizować. Ja już wolę tych Ukrów. Świeża krew. Czysta karta do zapisania.
Like
Share

Przemko
κρατιστής
Przemko
κρατιστής

11:43 PM - lip 20, 2018 #996

Po rynku mieszkaniowym widać co im chodzi po głowie, tym Ukrom. Kredyt na m3, kredyt na auto. Mój ojciec-tirowiec pracuje z nimi od bardzo dawna - zupełnie inny typ niż Białorusy albo Rosjanie, no Rosjanie w Polsce to skrajnie rzadko pracują w tej branży, wolą u siebie po prostu albo w idealnym układzie załatwić sobie papiery ruskiego niemca i pracować bezpośrednio u Niemca. Białorusini tylko tu pracują, pieniądze wysyłają do domu, nie bardzo chcą się osiedlać - zbyt niespokojnie im tutaj, podobnież. Natomiast Ukraińcom idealnie, jedyne o czym marzą to stabilna praca, stabilne zarobki, kredyt i żyjemy.
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

12:21 AM - lip 21, 2018 #997

consumer pisze:
11:18 PM - lip 20, 2018
Dostanę za to bana, ale się nie boję: i Sapiehowie nie od razu się zasymilowali, ne? :o) Ale potem dali radę. :o) Natomiast ta żydokomunistycznoliberalna chołota do dziś dnia nie daje rady się spolonizować. Ja już wolę tych Ukrów. Świeża krew. Czysta karta do zapisania.
Bo żydokomunistycznoliberalna hołota gardzi polskością. Oni są kompradorstwem sowieckim, internacjonalnym, żydowskim, ale nie polskim. Nami gardzą, bo jesteśmy dla nich bandą murzynów, czarnuchów do oplucia. Stąd najgorszy epitet w ich mniemaniu to "nacjonalista", "polski nacjonalista". Sapiehowie zostali naszymi kompradorami niosącymi wzorce polskości rusińskiemu chłopstwu. Zresztą jakie mieli nieść? Bizancjum upadło, a Moskwa widać nie bardzo nadawała się na Sevres.
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

7:03 AM - lip 21, 2018 #998

Sapiehowie i inne kniaziostwo nie byli żadnymi kompradorami. Byli u siebie i działali w interesie Republiki oraz narodu politycznego. WKL nigdy się do końca nie spolonizowało, zawsze były odrębności. Statuty Litewskie, a więc odrębność prawna, obowiązywały nawet po Unii Lubelskiej. W kondominiach jednak inaczej to wygląda.
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

10:36 AM - lip 21, 2018 #999

Nu politycznie to to była Unia, jednakowoż kulturowo nastąpiło przejęcie. Nad ekonomią sam się wciąż zastanawiam, bo Jasienica twierdzi, że koroniarzom to rozszerzenie nie posłużyło.
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

11:16 AM - lip 21, 2018 #1000

Baltazar pisze: Nu politycznie to to była Unia, jednakowoż kulturowo nastąpiło przejęcie. Nad ekonomią sam się wciąż zastanawiam, bo Jasienica twierdzi, że koroniarzom to rozszerzenie nie posłużyło.
Zdecydowanie nie posłużyło. Nastąpiła masowa pauperyzacja, puacz y żgrzytanie zembem; żyli tylko ci, którzy poszli na wschód. Ci, co zostali marnieli (trochę egzageruję, ale dla lepszego kontrastu). Dotychczas możne rodziny kasztelańskie spadały w ciągu dwóch, trzech pokoleń w okolice stanów zaściankowo-gołocianych. No, tak było. Litwa się pchała na urzędy jagiellońskie i powypychała koroniarzy. Porównaj se Pan takich Kamienieckich czy Giebułtowskich z Radziwiłłami czy Sapiehami. A takich Oporowskich to unia z Litwą pożarła w całości. A pszeeeesz było to wszystko koroniarskie kasztelaństwo - czyli w zazadzie najściślejsza elitka państwowa. Tylko dzięki republikanizmowi szlacheckiemu IRP te rody mogły być równe pod względem stanu. W żadnym innym kraju europejskim chyba było to niemożliwe. 

Tak, że ja nie jestem pawian, kto tu kogo podbił, skoro w powszechnej mętalności desygnatem polskości jest dla tłustej tłuszczy dwór w litewskim Soplicowie, a dziat(d)ki recytują przez sen nawet w malignie "Litwo, oyczyzno moja". Do Kozichgłów, Krzelowa czy Kamieńca-Odrzykonia jakoś nie znajduje się podobnych sentymentów. Nawet do nadal żywego y przepięknego Oporowa naród również serca nie ma.
Like
Share