Pref de Zoo
Censor

maja 26th, 2018, 9:49 am #921

Uokiej, to mię Kulega consumer utwierdził we przekonaniu!
Jak Human Rights Watch i PE na nich plwają za NIEudzielanie azylu, znaczy - zacni goście są.
A Inspektorat Uzbrojenia powinien być zasypany wapnem niegaszonym i zaorany.
Like
Share

xpost1
Censor

maja 26th, 2018, 11:12 am #922

Brawarystyczne pytanie sie rodzi, czy chrzescijanin może frontexować w takim trybie?
Napisano przez przełomową przeglądarkę www.brave.com
Like
Share

elrond
Verekund II kategorii
elrond
Verekund II kategorii

maja 26th, 2018, 2:45 pm #923

znaczy jednak radujmy się?
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 26th, 2018, 10:56 pm #924

xpost1 pisze: Brawarystyczne pytanie sie rodzi, czy chrzescijanin może frontexować w takim trybie?
Oj, nie morze. Powinien zapuścić brodę jak Brawario i udawac salafitę. Może taka mimikra przez jakiś czas pomoże.
Like
Share

elrond
Verekund II kategorii
elrond
Verekund II kategorii

maja 27th, 2018, 5:17 am #925

Polska podpisała deklarację z Marakeszu. W deklaracji nawołuje się do zwiększenia legalnej migracji z Afryki oraz zwiększenia opieki na azylantami i uciekinieram

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites ... esh_en.pdf
Like
Share

elrond
Verekund II kategorii
elrond
Verekund II kategorii

maja 28th, 2018, 6:47 am #926

Like
Share

Baloun
Miecznik
Baloun
Miecznik

maja 28th, 2018, 10:24 am #927

A temczasem w kraju:

http://www.gazetawroclawska.pl/strefa-b ... ,13211963/

"Już od jakiegoś czasu wynagrodzenia Polaków i Ukraińców są zbliżone. Moment, w którym Ukraińcom płaciło się mniej, szybko przeszedł do historii, co wynika z prostego faktu. Zapotrzebowanie na kadrę ze Wschodu szybko rośnie, więc pracodawcy muszą oferować im atrakcyjne warunki, zbliżone do tych oferowanych rodakom. Coraz częściej też, oprócz wynagrodzenia, pracodawcy oferują Ukraińcom różne benefity, takie jak zakwaterowanie, Internet czy dowóz do miejsca pracy, co dodatkowo wpływa na podniesienie ich realnego zarobku – mówi Krzysztof Inglot, Prezes Zarządu Personnel Service. (...)

Bezrobocie w Polsce spada. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w kwietniu wyniosło zaledwie 6,3 proc., to najniższy poziom od 1990 roku. Pogłębiające się w związku z tym trudności rekrutacyjne powodują, ze rośnie odsetek pracodawców skłonnych płacić obywatelowi Ukrainy więcej „na rękę” niż Polakowi. Taką deklarację złożyło aż 24 proc. pracodawców, w porównaniu do zaledwie 16 proc. w II półroczu 2017 roku."
Like
Share

maja 28th, 2018, 10:51 am #928

Mszczą się lata radosnej liberalnej polityki "jak ci się nie podoba to wypiedralaj".
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 28th, 2018, 11:22 am #929

van den Budenmayer pisze: Mszczą się lata radosnej liberalnej polityki "jak ci się nie podoba to wypiedralaj".
Zgadza się.

Przy tym tak: opis sytuacji jesttaki, że nie ma rąk do pracy, czytaj: nie ma Polaków do pracy, więc sprowadza się Ukrów, nęcąc wyższym wynagrodzeniem niż standardowo obowiązujące na rynku. Czyli normalna gra rynkowa popytu i podaży. Nespa? Natomiast informację sprzedaje się tak, jakby rekrutowani byli i Polacy i Ukrowie, z czego tylko Ukrowie dostają wyższą (od Polaków) stawkę. Cuś widzę, że ktoś tu se chce podpiec swoją kołbasę na tym ogieńku. 
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

maja 28th, 2018, 11:24 am #930

Хле хле, ukraińscy specjaliści. Chyba w wymuszeniach i ściąganiu haraczu. Miałem ostatnio możliwość przyjrzenia się ukraińskiej "nauce" z bliższa i mnie ogarnęła trwoga. A swoją drogą przekonałem się, że można z powodzeniem prowadzić obrady konferencji na niezłej bani. Byle nie zasypiać, byle nie zasypiać...

P. S. Też mi nie żal pracodawców, i źle opłacanych Ukraińców mi nie żal. Tylko wkórw bierze, że Polacy tak się dają dymać.
krzepiąca wiedza że jesteśmy - sami
Like
Share

Iaxa z Kopanicy
τύραννος
Iaxa z Kopanicy
τύραννος

maja 28th, 2018, 11:26 am #931

Iberyjski? Ciekawe1. Czytałem kedyś, że Iberyjczycy są dogadani z kapitanami marokańskich portów. W razie wątpliwości wręczają kapitanu bez kozery pińcet ełrosów dotacji na rozwój infrastruktury portowej, a jako załącznik - pątą z niedoszłymi najeźdźcami.
Like
Share

Baltazar
κρατιστής
Baltazar
κρατιστής

maja 28th, 2018, 11:28 am #932

consumer pisze:
van den Budenmayer pisze: Mszczą się lata radosnej liberalnej polityki "jak ci się nie podoba to wypiedralaj".
Zgadza się.

Przy tym tak: opis sytuacji jesttaki, że nie ma rąk do pracy, czytaj: nie ma Polaków do pracy, więc sprowadza się Ukrów, nęcąc wyższym wynagrodzeniem niż standardowo obowiązujące na rynku. Czyli normalna gra rynkowa popytu i podaży. Nespa? Natomiast informację sprzedaje się tak, jakby rekrutowani byli i Polacy i Ukrowie, z czego tylko Ukrowie dostają wyższą (od Polaków) stawkę. Cuś widzę, że ktoś tu se chce podpiec swoją kołbasę na tym ogieńku. 
Przepraszam, ale wnioski do bani. Ukrom powinno wystarczyć, że zarabiają n x wiecej niż u siebie i nie muszą się przy tym języka uczyć. Nam nikt nie windował ofert na zmywaku w Londynie (windował?). Jak im się nie podoba niech idą do bauera albo niech sobie zdychają pod pomnikiem swjego stepana bandery.
krzepiąca wiedza że jesteśmy - sami
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 28th, 2018, 11:31 am #933

Baltazar pisze:

Przepraszam, ale wnioski do bani. Ukrom powinno wystarczyć, że zarabiają n x wiecej niż u siebie i nie muszą się przy tym języka uczyć. Nam nikt nie windował ofert na zmywaku w Londynie (windował?). Jak im się nie podoba niech idą do bauera albo niech sobie zdychają pod pomnikiem swjego stepana bandery.
Przepraszam, ale do kogo ta pretensja? Miej Pan Panie Szanowny Kulego pretensję do kapitalisty, nie? W wyniku liberalnej polityki gospodarczej ostatnich trzech dekad i wyjazdu 3 milionów Polaków za granicę, wytworzona pustka proletariacka również zmusiła kapitalistów do podniesienia Polakom w Polsce stawek zatrudnieniowych. Volenti non fit iniuria.

Pozatem podkreślam - wyższa stawka jest spowodowana brakiem chętnych do pracy, a nie narodowością. Gdyby zamiast Ukra zgłosił się Bangladeszjanin też by tyle dostał. Gdyby zgłosił się Polak, toże. Ne?
Like
Share

Iaxa z Kopanicy
τύραννος
Iaxa z Kopanicy
τύραννος

maja 28th, 2018, 11:42 am #934

Z Ukrami jest taka subtelność, że oni prawie mówią po polsku, czego o Tajach czy innych Bengalach powiedzieć się nie da. Natomiast powoduje powszechną w tym środowisku chorobę "nie poniał".

Z Bengalami i Tajami jest inny problemat - ovaj, czeba im zapłacić z góry tysiaka ełrosów na bilet Dhaka-Warszawaka. Po ucałowaniu zaś świętej ziemi Okęcia, śpieszą do kas biletowych i nabywają bilet normalny do Berlina i tyle ich widzieli.
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 28th, 2018, 11:51 am #935

Iaxa z Kopanicy pisze: Z Ukrami jest taka subtelność, że oni prawie mówią po polsku, czego o Tajach czy innych Bengalach powiedzieć się nie da. Natomiast powoduje powszechną w tym środowisku chorobę "nie poniał".

Z Bengalami i Tajami jest inny problemat - ovaj, czeba im zapłacić z góry tysiaka ełrosów na bilet Dhaka-Warszawaka. Po ucałowaniu zaś świętej ziemi Okęcia, śpieszą do kas biletowych i nabywają bilet normalny do Berlina i tyle ich widzieli.
No, jednak są tacy, co umiłowali jednak ziemię tę ziemię y ostawszy rozwożą rowerem würst überem. 
Like
Share

Baloun
Miecznik
Baloun
Miecznik

maja 28th, 2018, 12:06 pm #936

consumer pisze: Pozatem podkreślam - wyższa stawka jest spowodowana brakiem chętnych do pracy, a nie narodowością. Gdyby zamiast Ukra zgłosił się Bangladeszjanin też by tyle dostał. Gdyby zgłosił się Polak, toże. Ne?
Ne. Pytanie w sondażu brzmiało:

"CZY PAŃSTWA FIRMA BYŁABY SKŁONNA ZAPŁACIĆ PRACOWNIKOWI Z UKRAINY WIĘCEJ „NA RĘKĘ” NIŻ POLSKIEMU PRACOWNIKOWI?"

Nie ma tam nic o braku chętnych czy innych nacjach poza Ukrami i Polakami.
Wyguglajta se do pobrania ""Barometr Imigracji Zarobkowej - I półrocze 2018", tam jest źródłowo.
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 28th, 2018, 12:58 pm #937

Baloun pisze:
consumer pisze: Pozatem podkreślam - wyższa stawka jest spowodowana brakiem chętnych do pracy, a nie narodowością. Gdyby zamiast Ukra zgłosił się Bangladeszjanin też by tyle dostał. Gdyby zgłosił się Polak, toże. Ne?
Ne. Pytanie w sondażu brzmiało:

"CZY PAŃSTWA FIRMA BYŁABY SKŁONNA ZAPŁACIĆ PRACOWNIKOWI Z UKRAINY WIĘCEJ „NA RĘKĘ” NIŻ POLSKIEMU PRACOWNIKOWI?"

Nie ma tam nic o braku chętnych czy innych nacjach poza Ukrami i Polakami.
Wyguglajta se do pobrania ""Barometr Imigracji Zarobkowej - I półrocze 2018", tam jest źródłowo.
Cytuję i podkreślam:

Bezrobocie w Polsce spada. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w kwietniu wyniosło zaledwie 6,3 proc., to najniższy poziom od 1990 roku. Pogłębiające się w związku z tym trudności rekrutacyjne powodują, ze rośnie odsetek pracodawców skłonnych płacić obywatelowi Ukrainy więcej „na rękę” niż Polakowi. Taką deklarację złożyło aż 24 proc. pracodawców, w porównaniu do zaledwie 16 proc. w II półroczu 2017 roku."

Czyli jest niskie bezrobocie i pogłębiające się w związku z tym trudności rekrutacyjne. Czyli co? Nie ma polskich rąk do pracy. Nie ma, bo są trudności rekrutacyjne. Dlatego się zatrudnia za wyższe stawki, a że akurat Ukra, to dlatego, że chce pracować tam, gdzie nie chce pracować Polak. Tylko jakiś sprytny mianipulant ubrał informację w ton dyskryminacyjny, że oto przychodzi do pracy Ukr i Polak i dostają różne stawki. Ciekawe, nie? Jakoś nikomu do głowy nie przychodzi, że generalnie jestto naruszeniem Kodeksu pracy, i pan kapitalista deklarujący, że będzie dyskryminował, może mieć pewnego rodzaju problematy prawne.

Ukr może dostać innego rodzaju bonusy (mieszkanie etc.), o czym się pisze wyżej w tym artykuliku, ale to jest inna sprawa.
Like
Share

consumer
Verekund zweryfikowany
consumer
Verekund zweryfikowany

maja 28th, 2018, 3:31 pm #938

Teraz se myślę, że może chodzić o sytuację nierówności między zatrudnionymi już Polakami a nowozatrudnianymi Ukrami. To jest oczywiście w pełnej rozciągłości dyskryminacja ze względu na narodowość. I w pełnej krasie ukazuje badylarską mentalność miejscowych bizniesmienów i ich stosunek do polskich "zasobów ludzkich".

Niech więc owi poszkodowani Polacy szykują pozwy o odszkodowania z tytułu dyskryminacji. Pozwy tym ciekawsze, że w przypadku dyskryminacji ciężar dowodu spoczywa na badylarzu bizniesmienie. Niech się tłumaczy.
Like
Share

Iaxa z Kopanicy
τύραννος
Iaxa z Kopanicy
τύραννος

maja 28th, 2018, 6:43 pm #939

consumer pisze:
Iaxa z Kopanicy pisze: Z Ukrami jest taka subtelność, że oni prawie mówią po polsku, czego o Tajach czy innych Bengalach powiedzieć się nie da. Natomiast powoduje powszechną w tym środowisku chorobę "nie poniał".

No, jednak są tacy, co umiłowali jednak ziemię tę ziemię y ostawszy rozwożą rowerem würst überem. 
Wszelakoż, jużeśmy ustaliliśmy, że ci dani übermensze to są studenci-Sikhowie, tak?

Dzisiej bezsilnie paczyłem na ulicy im. Marszałka Bielińskiego, jak po tretłarze kroczy jeden taki Sikh z wąsem, turbanem a garniakiem, i taka mie myśl przyjszła: Nu, a co jeśli takowy Sikh umiłuje ziemię tę ziemię, a? Będzie to oto ze stratą dla Narodu Poleskiego, który być to może zostanie genetycznie ubogacony o melatoninę pana Sikha? Albo i pani Sikhiny?

Sic et non! - rzekłem do siebie z namysłem. Hic salta, hic Cecil Rhodes!

Mam ja na ten naprzykład serdecznego kolegę, który jest zupełnie Niemcem, nuale tak wyjszło, że jest Maurzynem. Inny kolega Niemiec ma na obliczu ubogacenie melatoninowe po swej maci tajlandzkiej, ale w mózgowiu, jak to ładnie ujon: "Nie jestem rasistą, ale jestem szowinistą!"

Wogle, iloś przechodzi w jakoś. Tak se myślę, że pięciu Maurzynów i dziesięć Tajek by u nasz wielokulturowej wiosny nie uczyniło. Tak tedy, niech przyjeżdżajo! Ale czy od razu milijon? Nu, nie wię.

Jakoś, nie mam takiej słodkiej pewności, jak np. Hameryka, gdzie w ciągu bez kozery kilku pokoleń odsetek rasy białej spadł w danej kohorcie (!) z ok. 90% do ok. 56%. Czy my Naród Polski wszyscy obywatele Rzeczypospolitej istotnie mamy obowiązek przebudowy rasowej społeczeństwa naszego w taki właśnie sposób? Gdyż? Nu?
Like
Share

elrond
Verekund II kategorii
elrond
Verekund II kategorii

maja 28th, 2018, 7:22 pm #940

Iaxa z Kopanicy pisze:
consumer pisze:

Wszelakoż, jużeśmy ustaliliśmy, że ci dani übermensze to są studenci-Sikhowie, tak?

Dzisiej bezsilnie paczyłem na ulicy im. Marszałka Bielińskiego, jak po tretłarze kroczy jeden taki Sikh z wąsem, turbanem a garniakiem, i taka mie myśl przyjszła: Nu, a co jeśli takowy Sikh umiłuje ziemię tę ziemię, a? Będzie to oto ze stratą dla Narodu Poleskiego, który być to może zostanie genetycznie ubogacony o melatoninę pana Sikha? Albo i pani Sikhiny?

Sic et non! - rzekłem do siebie z namysłem. Hic salta, hic Cecil Rhodes!

Mam ja na ten naprzykład serdecznego kolegę, który jest zupełnie Niemcem, nuale tak wyjszło, że jest Maurzynem. Inny kolega Niemiec ma na obliczu ubogacenie melatoninowe po swej maci tajlandzkiej, ale w mózgowiu, jak to ładnie ujon: "Nie jestem rasistą, ale jestem szowinistą!"

Wogle, iloś przechodzi w jakoś. Tak se myślę, że pięciu Maurzynów i dziesięć Tajek by u nasz wielokulturowej wiosny nie uczyniło. Tak tedy, niech przyjeżdżajo! Ale czy od razu milijon? Nu, nie wię.

Jakoś, nie mam takiej słodkiej pewności, jak np. Hameryka, gdzie w ciągu bez kozery kilku pokoleń odsetek rasy białej spadł w danej kohorcie (!) z ok. 90% do ok. 56%. Czy my Naród Polski wszyscy obywatele Rzeczypospolitej istotnie mamy obowiązek przebudowy rasowej społeczeństwa naszego w taki właśnie sposób? Gdyż? Nu?
nu, bo chiba tu chodzi o to, że ilość przechodzi w jakość, tylko że odwrotnie proporcjonalnie.
Like
Share