slovenske veci....................

Ceské a slovenské modelárské fórum moderované Jirím Zahradníkem a Tomášem Szaboem. Fórum je zamerené na techniku všech merítek a vojenskou historii.

slovenske veci....................

June 13th, 2005, 3:29 am #1

mam v tom trocha hokej,ale zhanam modely slovenskej armady z druhej svetovej--co zatial mam je skodovka 35t,praga38t,mam flak 88/nemam kamflaz, ale videl som fotku kde bolo tahane tatrou/PZ.III.N,PZ.II.F,a to je asi vsetko............co sa da zohnat a kupit a ake kamuflaze su na to???viem ze povstalci mali PZ.IV,nejake stugy,na vychodnom fronte mali T34/76 a 85/udajne je aj arsik na to/vraj su resiny tatroviek ,ci uz nakladakou, alebo obrneneho vozu,sak napiste co viete a daco skusim zohnat..............prihodte aj ceny...dik Riso
Like
Share

June 13th, 2005, 5:20 am #2

Z aut se dá urèitì sehnat Tatra 111 a 27 v resinu od firmy MMK. Ta má svoje webové stránky www.mmk.cz. Potom by tu byla Praga RN, kterou dìlá CMK. Nìjaké fotky na tyhle auta byly v knize Slovenská armáda 1939-45, autora si nepamatuju, ale loni nebo letos vyšlo druhé vydání, takže minimálnì v Èechách bude k sehnání. Je v ní seznam více ménì všeho co Slováci používali od letadel pøes tanky, auta, zbranì až souèásti uniforem.
Like
Share

June 13th, 2005, 7:56 am #3

mam v tom trocha hokej,ale zhanam modely slovenskej armady z druhej svetovej--co zatial mam je skodovka 35t,praga38t,mam flak 88/nemam kamflaz, ale videl som fotku kde bolo tahane tatrou/PZ.III.N,PZ.II.F,a to je asi vsetko............co sa da zohnat a kupit a ake kamuflaze su na to???viem ze povstalci mali PZ.IV,nejake stugy,na vychodnom fronte mali T34/76 a 85/udajne je aj arsik na to/vraj su resiny tatroviek ,ci uz nakladakou, alebo obrneneho vozu,sak napiste co viete a daco skusim zohnat..............prihodte aj ceny...dik Riso
Tancik vz. 33, LT vz 40 (obe verze) od fy. Kolinec, Kettenkrad (dragon), KPUV od Profikitu, leFH 18 (AFG), spoustu dalsich kanonu a del dela Criel, Tatra OA vz. 30 sveho casu delal Replikast (da se sehnat na e-bay), T-6 (nebo jinou verzi) dìlá JM, Tatra 57K + Praga AV Plusmodel, ta kniha, o ktere pise Pavel, je od Klimenta, vysla nejdriv v USA, tak bys ji mohl sehnat i tam.
Like
Share

June 15th, 2005, 4:05 am #4

dik za rady, nasiel som tu knihu na nete,a popri tom som si precital aj veci okolo slovensko madarskych bojou v 39 tom--zas sa clovek nieco nove dozvedel..............
Like
Share